Menu
+48 343627866 / +48 501396099 od 8.00 do 15.00 biuro@agape-czestochowa.org

Publikacje o streetworkingu

Jan Strączyński - Załóż nasze buty

„Zdawałoby się, że problematyka bezdomności jest na tyle poznana w przestrzeni społeczeństwa polskiego, iż nie ma potrzeby kolejnego jej zgłębiania. Tymczasem okazuje się, że samo zjawisko ‚ma się dobrze’, co więcej zmienia swoje oblicze, a nasza wiedza pozostaje na niezmiennym poziome. Taka rzeczywistość sprzyja utrzymywaniu się dotychczasowych stereotypów, na które nakładają się nowe. […] Książka […] utrzymana jest w konwencji relacji reporterskiej […]. Stanowi zapis codziennej pracy osób, dla których najważniejszy jest drugi człowiek […]”.

[z recenzji dr hab. Małgorzaty Dudy, prof. UPJPII]

 

< Klikni tutaj, aby pobrać ebook >

Książka ta ma na celu, z jednej strony pokazanie metodyki pracy streetworkerów na przykładzie miasta Częstochowy, z drugiej prezentuje nieznany świat osób w kryzysie bezdomności, z trzeciej natomiast jest intrygującym przewodnikiem, który pozwala czytelniczkom i czytelnikom samodzielnie decydować, czyje losy chcą śledzić w danym momencie lektury. Bogato ilustrowana, przystępnie napisana — zachęca do zainteresowania się tematem bezdomności ulicznej, a być może również wejścia w szeregi profesjonalnych pomagaczy.

Książka jest skierowana przede wszystkim do osób zainteresowanych tematyką bezdomności, ale też do przeciętnych czytelniczek i czytelników — osób, które do tej pory swój światopogląd opierały na stereotypach. Może stanowić również dobry trening dla przyszłych streetworkerów. [nota od Wydawcy]

Scroll Up